Czym jest technorattan? Wszystko, co musisz wiedzieć o zrównoważonym materiale meblowym‍Jeśli chodzi o naturalne materiały, rattan jest jednym z najbardziej znanych. Jednak nie wszystkie rodzaje rattanu są jednakowe. Technorattan to specjalna odmiana tego materiału, która została poddana obróbce zapewniającej jej ekologiczność i trwałość. Technorattan to w zasadzie sztuczna wersja rattanu, która może być wykorzystywana we wnętrzach domów lub przy produkcji mebli. Jest to dobra alternatywa dla prawdziwego rattanu, ponieważ nie wymaga ton wody ani światła słonecznego do uprawy i nie ma negatywnego wpływu na środowisko. Przyglądamy się wszystkiemu, co musisz wiedzieć o tym wyjątkowym materiale, w tym skąd pochodzi, jego kluczowe zalety i kilka przykładów, jak możesz go wykorzystać w swoim domu.

Co to jest rattan?

Rattan to rodzaj rośliny, która rośnie w tropikalnym i subtropikalnym klimacie na całym świecie, zwłaszcza w Azji i Australii. Istnieje ponad 1000 gatunków rattanu, a wszystkie są spokrewnione z rodziną palmową. Rattan rośnie dziko w ciepłym, wilgotnym klimacie, m.in. na Filipinach, w Indonezji i Tajlandii. Można go również uprawiać. Zbiory rattanu nie wymagają ogromnych ilości wody, w przeciwieństwie do wielu innych upraw, takich jak kawa czy herbata, więc dla wielu krajów jest to opcja przyjazna środowisku. Rattan jest mocnym, elastycznym materiałem, który od wieków wykorzystywany jest do produkcji mebli i innych przedmiotów domowego użytku. W ostatnich latach wykorzystuje się go również do wielu innych celów.

Dlaczego warto wybrać technorattan zamiast naturalnego rattanu?

Technorattan to w zasadzie sztuczna wersja rattanu, która może być wykorzystywana w domowych wnętrzach lub przy produkcji mebli. Jest to dobra alternatywa dla prawdziwego rattanu, ponieważ nie wymaga ton wody ani światła słonecznego do wzrostu i nie ma negatywnego wpływu na środowisko. Technorattan to materiał syntetyczny wykonany przede wszystkim z PE lub PVC. Są to dwa materiały, które powszechnie uważane są za ekologiczne, ale prawdziwy rattan nie musi być ani jednym, ani drugim. Technorattan nie wymaga do wzrostu tony wody ani światła słonecznego, w przeciwieństwie do prawdziwego rattanu. Nie ma zagrożenia zniszczenia środowiska, ponieważ technorattan można poddać recyklingowi. Rattan jest często drogi, ale technorattan jest przystępny i łatwy do zdobycia.

 

Autorka bloga